Articles

‘Uitgewerkte rechtsverhouding’ als arbeids- en/of pensioenrechtelijk leerstuk

‘Uitgewerkte rechtsverhouding’ als arbeids- en/of pensioenrechtelijk

‘Uitgewerkte rechtsverhouding’ als arbeids- en/of pensioenrechtelijk leerstuk

01.05.2012 NL law

Een vraag die ligt op het grensvlak van het arbeidsrecht en het pensioenrecht betreft de aard en status van de rechtsverhouding tussen de werkgever en de gepensioneerde werknemer. De vraag is op beide rechtsgebieden relevant gebleken in de afgelopen tijd. Zowel de afschaffing van de bijdrage ZVW, als de versobering van indexaties heeft geleid tot rechtspraak en meningsvorming in de literatuur. Er is tot op heden echter geenszins duidelijkheid.

In deze bijdrage wil ik een poging doen om de kwestie vanuit een algemeen vermogensrechtelijke invalshoek te bekijken en daarna aan rechtspraak op het gebied van zowel het arbeids- als het pensioenrecht aandacht te geven. Ik richt me daarbij in hoofdzaak op de rechtsverhouding tussen ex-werkgever en gepensioneerde werknemer, maar zal ook kort ingaan op de rechtsverhouding tussen de gepensioneerde werknemer en zijn pensioenfonds of verzekeraar. Aan de gewezen deelnemer (slaper) besteed ik niet steeds apart aandacht, maar alleen indien dat van belang is. Ik bezie hierna eerst of er nog een rechtsverhouding is met de ex-werknemer. Daarna komt de vraag aan de orde of die rechtsverhouding kan worden gewijzigd en zo ja, op welke wijze?

Mijn conclusie zal zijn dat er geen ruimte is voor een leerstuk als de bevroren of uitgewerkte rechtsverhouding. Het kan wel zijn dat uit de afspraken volgt dat een rechtsverhouding in beginsel niet meer kan worden gewijzigd. Ook in dat geval zijn echter de wettelijke bepalingen die een eenzijdige wijziging mogelijk maken, zoals artikel 6:248 lid 2 en artikel 6:258 BW, van toepassing. Dit geldt ook voor pensioenrechten en -aanspraken, voor zover ze niet reeds zijn opgebouwd.

Klik hier voor dit artikel in TPV 2012/16.

Related news

09.05.2018 EU law
Proposed EU Directive to help companies move across borders

Short Reads - On 25 April 2018 the European Commission proposed a new directive, amending the EU Directive 2017/1132 on company law. The proposed rules should support companies in moving from one EU country to another, i.e. cross-border mergers, divisions or conversions. However, the proposed rules for cross-border divisions and conversions will also require companies to get prior consent from a competent national authority before moving. Who will act as such authority is not clear yet.

Read more

26.04.2018 BE law
Employment newsflash (NL)

Articles - Sinds het eenheidsstatuut is er geen proefperiode meer voor gewone werknemers. Daarop kwam vanuit verschillende hoeken kritiek. Om die reden worden de opzeggingstermijnen thans in de eerste 6 maanden aangepast bij ontslag door de werkgever.

Read more

Our website uses cookies: third party analytics cookies to best adapt our website to your needs & cookies to enable social media functionalities. For more information on the use of cookies, please check our Privacy and Cookie Policy. Please note that you can change your cookie opt-ins at any time via your browser settings.

Privacy – en cookieverklaring