Articles

Moet een dochteronderneming van een aanbestedende dienst als aanbestedende dienst worden aangemerkt?

Moet een dochteronderneming van een aanbestedende dienst als aanbeste

Moet een dochteronderneming van een aanbestedende dienst als aanbestedende dienst worden aangemerkt?

05.02.2018 BE law

In de zaak LitSpecMet werd het Hof verzocht de criteria te specificeren om te bepalen of een met een aanbestedende dienst verbonden onderneming zelf aan de regelgeving overheidsopdrachten is onderworpen. De casuïstische en moeilijke aard van de evaluatie die uitgevoerd moet worden op basis van de onduidelijke criteria die in de richtlijnen zijn uiteengezet blijkt uit het arrest van het Hof van Justitie, dat een zekere samenvatting en pedagogie tracht te geven zonder echter duidelijkheid te scheppen.

Lees verder in het Frans

Team

Related news

19.07.2019 BE law
De vergroening van het openbaar vervoer

Articles - Op 20 juni 2019 werd Richtlijn 2019/1161/EU aangenomen. Deze Richtlijn wijzigt Richtlijn 2009/33/EG inzake de bevordering van schone en energiezuinige wegvoertuigen, ook gekend als de ‘Clean Vehicles Directive’. De nieuwe Richtlijn voorziet in minimumstreefcijfers voor overheidsopdrachten voor bussen, lichte bedrijfsvoertuigen, en vrachtwagens.

Read more

05.06.2019 BE law
Part two - GDPR and Public Law: Data protection in public procurement

Articles - Since the General Data Protection Regulation (“GDPR”) became applicable almost one year ago, multiple questions have arisen about its interaction with other fields of law. In this three-part blog series of “GDPR and public law”, we discuss three capita selecta of the interaction of GDPR with public law and government. In this blog we discuss some GDPR-related aspects of public procurement.

Read more

18.07.2019 NL law
Geen concessieovereenkomst, geen inhouse-gunning OV-diensten aan interne exploitant op grond van de PSO-verordening

Short Reads - Het Hof van Justitie ("Hof") oordeelde onlangs in twee arresten ("Arrest I" en "Arrest II") dat artikel 5 lid 2 PSO-Verordening ("PSO") niet van toepassing is op de onderhandse gunning van opdrachten voor busdiensten die niet de vorm aannemen van een concessieovereenkomst. Artikel 5 lid 2 PSO bevat de voorwaarden voor onderhandse gunning van openbaredienstcontracten aan interne exploitanten.

Read more

Our website uses functional cookies for the functioning of the website and analytic cookies that enable us to generate aggregated visitor data. We also use other cookies, such as third party tracking cookies - please indicate whether you agree to the use of these other cookies:

Privacy – en cookieverklaring