Short Reads

Reactie voorontwerp minimumtarief zelfstandigen en zelfstandigenverklaring

Reactie voorontwerp minimumtarief zelfstandigen en zelfstandigenverkl

Reactie voorontwerp minimumtarief zelfstandigen en zelfstandigenverklaring

19.12.2019 NL law

Astrid Helstone schreef als lid van de VAAN – VvA expertcommissie mee aan een reactie op het Voorontwerp minimumtarief zelfstandigen en zelfstandigenverklaring.

Met het minimumtarief wil de wetgever zorgen dat zelfstandigen een bestaansminimum kunnen verdienen als zij voltijd werken. De expertcommissie is in beginsel positief over dit minimumtarief. Het kan bijdragen aan armoedebestrijding. Of het minimumtarief ook bijdraagt om oneerlijke concurrentie met werknemers tegen te gaan is volgens hen onduidelijk en zijn er systematische bezwaren om tot een zelfstandigenverklaring te komen.

Lees de volledige reactie van de expertcommissie.

Related news

14.06.2021 NL law
Verplichte deelneming in bedrijfstakpensioenfonds voor Duitse chauffeurs in dienst van in Nederland gevestigde onderneming (annotatie)

Short Reads - In deze annotatie becommentarieert Astrid Helstone een uitspraak van het hof Arnhem-Leeuwarden. Deze uitspraak gaat over een werkgever met een in Nederland gevestigde onderneming in het beroepsvervoer over de weg. Deze werkgever heeft ongeveer 90 werknemers in dienst, van wie tien werknemers de Duitse nationaliteit hebben en in Duitsland wonen. Partijen verschillen van mening over de vraag of deze tien Duitse werknemers verplicht zijn tot deelneming in het Pensioenfonds Vervoer.

Read more

17.06.2021 NL law
SER advies 2021-2025: de belangrijkste aanbevelingen op het terrein van de arbeidsmarkt besproken

Short Reads - Inleiding Op 2 juni 2021 presenteerde de Sociaal Economische Raad (SER) het ontwerpadvies ‘Sociaal-Economisch beleid 2021-2025. Zekerheid voor mensen, een wendbare economie en herstel van de samenleving’. Dit advies behelst een breed pakket aan voorstellen dat voor brede welvaart in Nederland moet zorgen. De SER adviseert het kabinet fors te investeren in de arbeidsmarkt en de publieke sector.

Read more

02.06.2021 NL law
Kabinet kondigt NOW-4 en een wijziging van de omzetberekening aan

Short Reads - Er komt een nieuwe NOW-subsidieregeling, de NOW-4. Dit heeft het kabinet aangekondigd in de Kamerbrief van 27 mei 2021. De subsidievoorwaarden onder de NOW-4 zullen grotendeels gelijk zijn aan de voorwaarden voor een subsidie onder de vijfde tranche van de NOW-3. Ook informeert het kabinet de Tweede Kamer over een wijziging inzake de bepaling van de omzet, die zal worden ingevoerd in de NOW-3 en de NOW-4.

Read more